Τετάρτη 2 Μαΐου 2018

Πολλά τα γκολ αλλά χωρίς νικητή το Ατρόμητος-Χώνικα

Το ντέρμπι των μπαράζ της Β κατηγορίας ανάμεσα στον Ατρόμητο Κρανιδίου και το Χώνικα  δεν ανέδειξε νικητή.

Είχαμε πολλά γκολ 6 συνολικά αλλά το σκορ ήταν ισόπαλο 3-3 και έτσι οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό-σε ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι διαφήμιση του ποδόσφαιρου

Μόλις στο πρώτο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Δημαράκη. Η απάντηση του Χώνικα ήταν άμεση και στο 5' έγινε το 1-1 με κεφαλιά του Τσιράκη μετά από κόρνερ του Α.Συμεωνίδη.

Ο Ατρόμητος πέρασε και πάλι μπροστά στο σκορ με όμορφο σουτ του Δημαράκη στο 17'και στο 30' οι φιλοξενούμενοι  κέρδισαν πέναλτι καθώς η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού μετά από προσπάθεια του Τσιράκη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Α.Συμεωνίδης η μπάλα όμως κατέληξε στο αριστερό δοκάρι και έξω. Το ημίχρονο έληξε με τρίτο γκολ για την ομάδα του Κρανιδίου με πλάσε του Κούση μέσα από την μεγάλη περιοχή. Στο δεύτερο ημίχρονο το Χώνικα μπήκε αποφασισμένη να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και μείωσε γρήγορα με κεφαλιά του Μ.Ανδριανόπουλου στο 60'και η ισοφάριση ήρθε στο 86' μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζ.Γεωργόπουλου, πέναλτι που κέρδισε ο Σ.Μεταλληνός