Τετάρτη 14 Νοεμβρίου 2018

Εντυπωσιακό 4-4 στο Ύδρα-Σκαφιδάκι

Το γήπεδο της Ύδρας ως γνωστόν είναι πολύ μικρό,ετσι στα περισσότερα παιχνίδια έχουμε πολλά γκολ

Αυτό έγινε και στο παιχνίδι Ύδρα-Σκαφιδάκι που τέλειωσε ισοπαλία με το Αγγλικό σκορ 4-4
 Στο πρώτο μόλις λεπτό έγινε το 1-0 υπέρ της ΥΔΡΑΣ μετά από λάθος διώξιμο. Η ισοφάριση ήρθε με τον ΑΛΕΞΗ ΛΑΜΠΑΔΑ όπου ένα λεπτό αργότερα πέτυχε και δεύτερο γκολ, δίνοντας το προβάδισμα στην ΘΥΕΛΛΑ. Λίγα λεπτά αργότερα η ΥΔΡΑ έκανε το 2-2. Το σκορ ημιχρόνου διαμόρφωσε ο ΤΑΣΟΣ ΑΓΙΩΡΓΙΤΗΣ κάνοντας το 2-3. Ξεκινώντας το δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησαν οι μεγάλες μπαλιές κάτι που ευνοούσε τους γηπεδούχους καθώς έχουν συνηθίσει να παίζουν σε αυτό το "ιδιόμορφο" λόγω διαστάσεων γήπεδο. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι όπου απέκρουσε ο

ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ κρατώντας το 2-3. Η ΥΔΡΑ μετά από πολιορκία έκανε το 3-3 και στιγμές αργότερα πέρασε ξανά μπροστά στο σκορ κάνοντας το 4-3. Εκεί που έδειχναν πως όλα είχαν τελειώσει, στην κυριολεκτικά τελευταία φάση του αγώνα ο ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ Σ. κερδίσει φάουλ όπου εκτελεί αριστουργηματικά ο ΤΣΙΩΡΟΣ βρίσκοντας τον ΑΓΙΩΡΓΙΤΗ όπου διαμόρφωσε το τελικό 4-4.