Τετάρτη 17 Απριλίου 2019

Με είκοσι πόντους διαφορά πάνε τα Μέθανα στον επαναληπτικό (foto)

Παράσταση για έναν ρόλο ήταν ο πρώτος αγώνας μπαράζ τα Μέθανα κέρδισαν άνετα με 20 πόντους διαφορά 72-52 το Κρανίδι και βέβαια έχουν πια μεγάλο προβάδισμα

Το Κρανίδι ηλθε μεν με τον Μαναριώτη (που είχε πολύ καιρό να παίξει) με πολλές απουσίες όμως βασικών παικτών και με μόλις επτά παίκτες-στο πρώτο ημίχρονο ήταν κοντα στο σκορ στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως κατέρρευσε και τα Μέθανα έφτασαν την διαφορά στους 20 πόντους
Τα δεκάλεπτα 20-16 14-10 (34-26) 13-11 25-11
Η τριάδα Τσοτσόκος,Παζαράς,Τσουλφίδης (έκανε το καλύτερο του φετινό παιχνίδι) καλύτεροι των Μεθάνων και οι Κοντογιάννης,Στρίγκος από το Κρανίδι