Δευτέρα 4 Νοεμβρίου 2019

Κέρδισε τα Ιρια η Λυρκεία

Με σκορ 3-1 η Λυρκεία κέρδισε τον Κεραυνό Ιρίων

Στο 18 από λάθος του τερματοφύλακα μ Χρυσού ο επιθετικός του Κεραυνού Ο Κράλεφ έκλεψε την μπάλα και έκανε το 0-1.
Από εκεί και πέρα η Λυρκεία  είχε την υπέροχη ,ο Παν. Μαρούσης με εξαιρετικό σουτ από τριάντα μέτρα και έκανε το 1-1. Αυτό ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λυρκεία ποιο δυνατά οι αλλαγές βοήθησαν και από ενέργεια του Καννελοπουλου στο70 από δεξιά έδωσε την μπάλα στον Παν. Μαρούση όπου αυτός μπήκε στην περιοχή ο αντίπαλος αμυντικός τον ανέτρεψε και κέρδισε το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος όμως ο τερματοφύλακας του Κεραυνού απέκρουσε η μπάλα γύρισε πάλι στο σημείο του πέναλτι και ο Λαμπαδας πλάσαρε για το 2-1. Το 3-1 έγινε στο 76 μετά από ενέργεια και πάλι του Καννελόπουλου όπου από το ύψος της μικρής περιοχής σούταρε και η μπάλα μετά από παρέμβαση αμυντικού των Ιρίων κατέληξε στα δίχτυα