Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Ανώμαλη προσγείωση του Παναργειακού στο Χώνικα (foto)

Πολλοί θεωρούσαν ότι θα είναι εύκολη η διαδρομή του Παναργειακού στο τοπικό πρωτάθλημα,φυσικά τα πράγματα δεν είναι έτσι

Πρώτη εικόνα από το τι θα συναντήσει ο Παναργειακός πήρε στην Προσύμνη απέναντι στο Χώνικα οπού τελίκά μάλλον ο Παναργειακός έφυγε ανακουφισμένος που πήρε τον ένα βαθμό και το Χώνικα απογοητευμένο που έχασε την νίκη

Το Χώνικα που προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο,ομως στο δεύτερο ημίχρονο έμεινε από δυνάμεις,αφου δεν κάνει τακτικές προπονήσεις,κάτι που εκμεταλλεύτηκε ο Παναργειακός και ισοφάρισε

Το σκορ άνοιξε ο Αβραάμ Συμεωνίδης με απίστευτο φάουλ στο 25' και στο 40 από κλέψιμο ο νεοαποκτηθείς Γιάννης Κουρής με εύστοχο πλασέ διπλασίασε τα τέρματα Στο δεύτερο ημίχρονο η κόπωση ανάγκασε το Χώνικα,να οπισθοχωρήσει και να περιοριστεί στην άμυνα και την διατήρηση του σκορ.

Στο 70' ο Γιάννης Παιδάκης (κορυφαίος του Παναργειακού) μείωσε με φοβερό σουτ και 10 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-2 που ήταν και το τελικό σκορ. Να σημειωθεί η εξαιρετική εμφάνιση του τερματοφύλακα του Χώνικα, Αντώνη Λογοθέτη που έβγαλε ακόμα και πέναλτι και έδειξε για άλλη μια φορά το πόσο ποιοτικός είναι