Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2021

Ισοπαλία στην Σκάλα η Ερμιονίδα

Ισόπαλος με 1-1 έληξε ο αγώνας της Ένωσης Ερμιονίδας στην Σκάλα με τον τοπικό Αρη για την πρώτη αγωνιστική του νέου πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 40΄λεπτό με κεφαλιά και στο 55΄λεπτό ο Γιώργος Τριμπόνιας με ωραία προσπάθεια και σουτ ισοφάρισε.
Στην συνέχεια η Ερμιονίδα είχε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες να πάρει το τρίποντο όταν στο 75 λεπτό ο Γιώργος Τριμπόνιας σημάδεψε το δοκάρι και τρία λεπτά αργότερα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων απέκρουσε εκπληκτικά σουτ του Τριμπόνια.

Ένωση Ερμιονίδας (Π.Στόιλας) : Στόικος, Τζιέρης,( 80΄Λαντίκας), Γ.Οψιμούλης, ( 60΄Τρέσα), Διαμαντόπουλος, Βιρβίλης , Κιοσσές, Σαμαράς, ( 65΄Μερτύρης), Κυπαρίσσης, Αντωνόπουλος,( 80΄Χαλούβας), Τριμπόνιας, Τσόφλιος.