Τρίτη 16 Νοεμβρίου 2021

Επταστερος ο Τροιζηνίακος

Σε παράσταση για ένα ρόλο έγινε το ντέρμπι ανάμεσα στον Τροιζηνιακο και το Κιβέρι αφού η ομάδα του Γαλατά σκόρπισε στους επτά ανέμους τον Ερμή Κιβερίου συντρίβοντας τον με 7-1

Το 1ο ημίχρονο ήταν καταιγιστικό για τον Τροιζηνιακο αφού στο 30' λεπτό το σκορ ήταν ήδη 5-0.

Οι φάσεις:
Στο 7' μετά από ωραία σέντρα του Μητρώκα ο Χατζόπουλος έκανε το 1-0 με ωραίο τελείωμα μέσα από την περιοχή.
Στο 13' μετά από συνδυαστικό παιχνίδι ο Μπατζάβαλης με κεκτημένη ταχύτητα μπήκε στη περιοχή, αναντράπηκε και κέρδισε πέναλντι το οποίο εκτέλεσε ο Σούχλας και έκανε το 2-0.
Στο 15 ΄ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σούχλα είχαμε το 3-0 από τον Χατζόπουλο με εκπληκτική κεφαλία ψαράκι.
Στο 26' μετά από κάθετη του Χατζόπουλου, ο Σαλταπίδας με ωραίο διαγώνιο σουτ έκανε το 4-0.
Στο 29' μετά από εκπλητική κάθετη και πάλι του Χατζόπουλου με 'τακουνάκι' αποδέκτης αυτή τη φορά ο Δρούγκας και με σουτ το 5-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο στο 48' μετά από κάθετη του Σταματέλου στον Μπατζάβαλη  και ασίστ αυτού στον Δρούγκα, αυτός με διπλή προσπάθεια έκανε το 6-0.
Τέλος στο 60' μετά από σέντρα  ασίστ του Χατζόπουλου στον Σούχλα, αυτός με πλασέ έγραψε το 7-0.
Για να μείωσει σε 7-1 ο Ερμής

Τροιζηνίακος-: Μουράτης, Μπατζάβαλης (70' Λόλας), Μητρώκας (46' Καπετανκωνσταντής),  Καλύβας, Δελαπόρτας, Κορδαλής (60' Μπουρίκας), Σούχλας, Σταματέλος, Χατζόπουλος, Δρούγκας (70' Μικρός Νίκος),  Σαλταπίδας (60' Ανδρέου).