Τετάρτη 3 Νοεμβρίου 2021

Εύκολα και το Χωνικα ο Τροιζηνίακος

Την 7η αγωνιστικη στο γήπεδο Προσύμνης ο Τροιζηνιακός με αντίπαλο την ομάδα του Α.Ο. Χώνικα κέρδισε εύκολα 7-0

Το παιχνίδι ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τον Τροιζηνιακό με πολλές φάσεις όπως μαρτυρά άλλωστε και το τελικό αποτέλεσμα και στο 1ο αλλά και στο 2ο ημίχρονο. Τα γκολ για  πέτυχαν στο 8΄ ο Σούχλας με πέναλτι που κέρδισε ο Βασιλέρης σε ανατροπή του. Στο 12΄ ο Μικρός Γ. μετά από πάσα- ασιστ του Βασιλέρη. Στο 18΄ ο Βασιλέρης έκανε το 0-3 με τρομερό ευθύβολο σουτ 15 μέτρα έξω από την περιοχή. Στο 21΄ είχαμε γκολ από τον Σούχλα για το 0-4 μετά από ωραία ενέργεια και κάθετη του Μικρού Γ. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με αυτό το σκορ αφού κάπου εκεί η ομάδα έριξε το ρυθμό της. Στο δεύτερο ημίχρονο σκοράρε άλλες τρεις φορές, στο 49΄ με τον Χατζόπουλο με εκπληκτικό τελείωμα (λόμπα), στο 67΄ με τον Σούχλα μετά από ατομική ενέργεια και τέλος στο 73΄ πάλι με τον Σούχλα με κεφαλιά μετά από σουτ του Μπουρίκα και απέκρουση τερματοφύλακα και δοκαριού.
Τροιζηνίακος: Μουράτης, Μπατζάβαλης (72΄ Λόλας), Βασιλέρης, Καλύβας, Δελαπόρτας, Μπάζε, Σούχλας, Σταματέλος (67΄ Μπουρίκας), Χατζόπουλος , Μικρός Γ.( 35΄ Δρούγκας) Κατσέλη (67΄ Σαλταπίδας).