Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2019

Διπλό τίτλου η Ερμιόνη-επεισόδια και διακοπή του αγώνα στην Νέα Κίο-απούσα και ανύπαρκτη η ΕΣΚΑ-Κ

Με το εντυπωσιακό 66-35 η Ερμιόνη έφυγε με το διπλό από τον Αργοναύτη,μια νίκη που τις δίνει προβάδισμα τίτλου

Ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από επεισόδια και μισάωρο περίπου διακοπή του αγώνα μέχρι να έλθει η αστυνομία και να επιβάλει την τάξη.
Σε ένα ακόμα παιχνίδι η ΕΣΚΑ-Κ ήταν απούσα γενικά και φέτος είναι ανύπαρκτη
Οι αγώνες γίνονται χωρίς την παρουσία αντιπροσώπου της ΕΣΚΑ-Κ και για να τελειώσουν πρέπει να είναι ψύχραιμοι διαιτητής και ομάδες που ουσιαστικά αγωνίζονται απροστάτευτοι
Σε μια περίοδο όπου οι ανακοινώσεις των ομάδων διαδέχονται η μια μετά την άλλη,μολις πριν μια εβδομάδα σε αγώνα τηΑ2 στην Νέα Κίο ήλθε και πάλι η αστυνομία και ενώ όλοι ήξεραν την σημασία του αγώνα Αργοναύτης-Ερμιόνη σε ένα κατάμεστο από κόσμο γήπεδο και πάλι η ΕΣΚΑ-Κ ήταν απούσα….
Στους άλλους αγώνες στην ουρά η νίκη του Κρανιδίου στο Λυγουριό 75-68 έμπλεξε τα πράγματα κυρίως βέβαια για την προτελευταία θέση αφού μετά την ήττα του Λεχαίου στο Λουτράκι 75-65 και τα χθεσινά αποτελέσματα δεν γλυτώνει την τελευταία θέση
Ο Ατρέας πήρε νίκη ανάσα 64-61 στην παράταση το Κιάτο όμως και οι δυο βρίσκονται ακόμα σε κίνδυνο
Ο Τ;hρωνας κέρδισε 75-54 το Ξυλόκαστρο αλλά η πρωτιά δεν εξαρτάται μόνο από αυτόν
Και τέλος στο Άστρος ο Πήγασος κέρδισε 65-47 το Βέλο