Τρίτη 5 Φεβρουαρίου 2019

Μεγάλη νίκη η Θύελλα επι της Υδρας (foto)

Στο ντέρμπι πρωτοπόρων της Α2 κατηγορίας η Θύελλα Σκαφιδακίου έκανε μεγάλη εμφάνιση και κέρδισε 3-1 την Ύδρα

Σε ένα σκληρό αλλά καλό παιχνίδι με πολλές φάσεις και από τις δύο μεριές, η ομάδα του Σκαφιδακίου  ήταν πιο ουσιαστική στο παιχνίδι και αυτό φάνηκε στο 20' λεπτό με το γκολ που πέτυχε ο ΛΙΑΓΚΡΙΔΩΝΗΣ.
Στο 36' λεπτό έπιασε δουλειά ο ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ Θ., όπου με μια καταπληκτική εκτέλεση φάουλ από πολύ πλάγια θέση έκανε το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος η Θύελλα, έριξε στροφές, έχοντας βέβαια αρκετές φάσεις για γκολ, μια εξ' αυτών που αξιοποίησε ο ΛΑΜΠΑΔΑΣ στο 88' λεπτό έχοντας πετύχει 10 γκολ τη φετινή περίοδο. Η μείωση στο σκορ ήρθε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού