Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020

Ερμής-Τροιζηνιακός…το πέναλτι της οργής (foto)

Στην πρεμιέρα της Α1 της ΕΠΣΑ ο Τροιζηνιακός έφυγε με ένα σημαντικό διπλό κερδίζοντας 1-0 στο Κιβέρι τον Ερμή

Η ομάδα του Γαλατά έδειξε δεμένη ομάδα και σίγουρα θα  είναι από τους πρωταγωνιστές

Από τον Ερμή φανήκαν οι απουσίες λόγω τραυματισμών των Γιάννου,Ισούφη,ιδιατερα του πρώτου από το κέντρο

Όλα έγιναν στο τριανταεπτά περίπου του Β ημιχρόνου,όταν ο Σούχλας ,εκμεταλέυτηκε μπέρδεμα στην αμυνα του Ερμή,πλασαρε και έβαλε το γκολ για τον Τροιζηνιακό

Στο επόμενο λεπτό ο Γιάννης Βαρβουλέτος πέρασε 4-5 αντιπάλους και  κέρδισε  πέναλτι,το πέναλτι κτύπησε ο Ζίου,όμως ο διαιτητής Ζώης το ακυρωσε,γιατί ο Ζίου σταμάτησε πριν κτυπήσει την μπάλλα,μια απόφαση που σήκωσε θυελλα διαμαρτυριών από τους γηπεδούχους