Πέμπτη 8 Οκτωβρίου 2020

Έχασε από τον Ολυμπιακό διαμαρτύρεται για τη διαιτησία ο Διομήδης

Με 26-25 ο Διομήδης έχασε στη Νέα Κίο από τον Ολυμπιακό στο ντέρμπι της αγωνιστικής του χαντ-μπολ,με την ομάδα του Άργους να εκφράζει σοβαρά παράπονα για την διαιτησία του αγώνα

Στο πρώτο ημίχρονο καμία ομάδα δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ με τον Ολυμπιακό να πηγαίνει με το υπέρ του 13-12 στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και κατάφεραν να χτίσουν μια μικρή διαφορά η οποία ήταν ικανή να τους δώσει τη νίκη. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Βύρων Παπαδόπουλος με επτά τέρματα, ενώ για τον Διομήδη έξι είχε ο Χαντέλης.

Διομήδης Άργους- Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή 25-26

Πεντάλεπτα: 1-1, 3-2, 3-3, 7-7, 10-10, 12-13 (ημχ), 13-17, 14-17, 16-19, 18-22, 20-23, 25-26

Διομήδης (Χαλκίδης): Τζίμπουλας 1, Μαρκατάτος, Κραβτσένκο 1, Κρεμαστιώτης 1, Τσιγαρίδας 3, Στανόγιοβιτς, Παπαντωνόπουλος, Τσάκαλος 1, Στάνκοβιτς 4, Χόγκας 3, Μπόσκος 2, Χαντέλης 6, Αναγνωστόπουλος, Μάνθος 3, Ρούμπος, Μούγιτς.

Ολυμπιακός (Κλιάιτς): Κουκουλας, Μιλοβάνοβιτς 6, Καραμπουρνιώτης, Τερλέτσκι, Ζάγια, Τσούριτς 4, Κανδύλας 2, Μπάγιος, Παπαδόπουλος 7, Κόμπετιτς, Δεληχρήστος 1, Τσιλιμπάρης, Πασσιάς 3, Κλιάιτς 2, Μιχαηλίδης 1, Τσίλης.

Διαιτητές: Συρεπίσιος Μερτινιάν. Δίλεπτα: 3-4. Κόκκινη: Χαλκίδης (59:15 – διαμαρτυρία). Πέναλτι: 0/1 – 0/1.