Δευτέρα 29 Νοεμβρίου 2021

Θρίαμβος της Μπουμπουλίνας κέρδισε τον Αργόναυτη

Θρίαμβος της Μπουμπουλινας 2 - 1 επί του πρωτοπόρου Αργοναύτη και ,μάλιστα  του εσπασε το αήττητο

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα η ομάδα των Σπετσών μετά από υπέρ προσπάθεια κατάφερε να πετύχει σπουδαία νίκη.
Όλα έγιναν το τελευταίο  εικοσάλεπτο, οταν η Μπουμπουλίνα προηγήθηκε με γκολ που πέτυχε με κεφαλιά ο Μεξης αφού κατάφερε να νικήσει στον αέρα τον αντίπαλο τερματοφυλακα.
Για το γκολ αυτό διαμαρτυρηθηκαν έντονα στον διαιτητή οι φιλοξενούμενοι.
Ο Αργοναύτης ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα σε μια φάση που ξεκίνησε από κόρνερ.
Στις καθυστερήσεις ο Παπάς έφυγε σαν βέλος στην αντεπίθεση και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε τη μπάλα στον Μαυρόγιαννη που πέτυχε το γκολ της νίκης, το οποίο πανηγύρισαν έντονα οι παίκτες και οι φίλοι της ομάδας.
Να σημειωθεί ότι η Μπουμπουλίνα αγωνιστικε το μεγαλύτερο διάστημα του δευτέρου ημιχρόνου με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τσανα.