Μόλις στο 5 καλοκτυπημένο κόρνερ από Κοξίδη πηδάει ο Βασίλης Τριμπόνιας και το 1-0 είναι γεγονός
Στο 70 θα γίνει το ματς ροντέο όταν ακυρώθηκε γκολ των Λιμνών ως οφσάιντ με τη βοηθό διαιτητή να δέχεται τις εντονες διαμαρτυρίες από εξέδρα και από παίχτες των φιλοξενούμενων , με αποτέλεσμα να διακοπεί το ματς για δέκα λεπτά .
Στο 80 σε μια ωραία αντεπίθεση ο Μπέλεσης θα πετύχει ένα πολύ ωραίο τέρμα με ωραίο πλασέ στη γωνία και το 2-0 σε έξαλλα πανηγύρια είναι γεγονός.
Το κερασάκι στη τούρτα θα μπει έπειτα από τον Μανώλη Πανό που σκόραρε από το κέντρο με ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς και ευφυΐας , κρεμώντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα , γράφοντας το 3-0 .