Δευτέρα 7 Νοεμβρίου 2022

Φιλική ισοπαλία ο Φοίνικας

Πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα του  Φοινικα στο τελευταίο - προβα τζενεραλε φιλικό παιχνιδι εκτος εδρας απέναντι στον Α.Π.Σ ΠΑΤΡΑΙ.
Σαφώς καλύτερη η ομάδα του  Φοινικα σε ένα ματς κατω υπό συνεχη βροχή προηγήθηκε με 0-2 σκορ οπου ηταν και το σκορ για το πρώτο ημίχρονο.
Πολύ καλα ξεκίνησε και το δευτερο ημίχρονο αλλά με τις πολλες αλλαγές που έκανε το τεχνικό επιτελείο της ομάδας  για να πάρουν συμμετοχή όλοι οι ποδοσφαιριστές  έχασε  τη συνοχή  με αποτέλεσμα να ισοφάριστει από την αντίπαλη ομάδα (η οποια θα είναι και στον ίδιο όμιλο στο νεο πρωταθλημα) σε 2-2.
Τα γκολ για τον Φοίνικα  πέτυχαν ο Πανάγιωτης Μπιτζης με αριστοτεχνικό πλασέ στο Γ‘ της αντίπαλης εστίας (0-1) στο 17’ λεπτό, και ο Ανδρεας Παπαϊωάννου (0-2) στο 25’ επίσης με πολύ ωραιο σουτ στο Γ της αντίπαλης εστιας.